PDA

View Full Version : Хи - Им Лоокинг фор а Руссиан Пенпал


Bran
09-06-2004, 00:42
Хи тхере,

Им лоокинг фор а руссиан емаил пенпал то цоммуницате wитх, wхо цан телл ме абоут wхат итс хис/хер лифе ис лике он а даы то даы басис, мусиц,ТВ, мовиес - тхе усуал сорт оф тхинг. Тхерес соме информатион абоут ме ин тхе генерал сецтион оф тхе енглиш ареа оф тхис форум (Тхе пост ис титлед ьХи Им неw.)..... Иф анёнеьс интерестед, тхен сенд ме а привате мессаге анд Иьлл сенд ёу мы емаил аддресс.....

Плеасе ундерстанд тхоугх тхат мы Руссиан ис абисмал ат тхе момент, со то бе гин wитх wеьлл хаве то цоммуницате ин енглиш.

Тханкс ин адванце,

Bran :)

Tom C.Martovski
09-06-2004, 06:47
Хех, вот это прогон!
What the hell are you talking about,man? Please, speak russian!Ни хрена же не понятно, епт! :D :D :D

P.S. Запостился бы на каких-нить "Знакомствах" что ли...

Danimir
09-06-2004, 07:43
тьфу! тьфу!:)..Ибн хай дун!:)..
ви просто нихт вир штейн:)

Kate
09-06-2004, 08:15
Человек просто написал сначала на Английском, а потом нажал кнопочку "Transl >> Rus", думая что это перевод с Английского на Русский... вот так и получилось...

Danimir
09-06-2004, 08:45
ну может кто это исправит, прикольное письмо?:)

Tom C.Martovski
09-06-2004, 10:01
Хи тхере,
Им лоокинг фор а руссиан емаил пенпал то цоммуницате wитх, wхо цан телл ме абоут wхат итс хис/хер лифе ис лике он а даы то даы басис, мусиц,ТВ, мовиес - тхе усуал сорт оф тхинг. Тхерес соме информатион абоут ме ин тхе генерал сецтион оф тхе енглиш ареа оф тхис форум (Тхе пост ис титлед ьХи Им неw.)..... Иф анёнеьс интерестед, тхен сенд ме а привате мессаге анд Иьлл сенд ёу мы емаил аддресс.....
Плеасе ундерстанд тхоугх тхат мы Руссиан ис абисмал ат тхе момент, со то бе гин wитх wеьлл хаве то цоммуницате ин енглиш.
Тханкс ин адванце

Если я его правильно понял, то он хотел сказать нечто похожее на это:

Hi there,
im looking for a russian email penpal to communicate with, who can tell me about what its his/her life is like on a day to day basis, music, TV, movies - the usual sort of thing. Theres some information about me in the general session of the english area of this a forum (The post is titled (?))..... If anyone is interested, then send me a private message and i'll send you my email address..... Please understand though that we Russian is abismal at the the moment, so to be gin with well have to communicate in english.
Thanx in advance